Arsenali mbetet i interesuar për Guimaraes

Arsenali nuk ka hequr dorë nga përpjekjet për të nënshkruar me Bruno Guimaraes nga Lyon.

Mesfushori brazilian do të kushtonte të paktën 30 milionë euro (25.1 milionë funte).

Ai është ndjekur nga afër nga klube të tjera si PSG, Man United dhe Spurs.

Arsenali ishte i interesuar për të dy vjet më parë përpara se Lyon ta transferonte nga Atheltico Paranaense.

Lojtari aktualisht është me skuadrën e Brazilit duke u përgatitur për ndeshjet kundër Ekuadorit dhe Paraguait.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

2156 raste të reja dhe 5 humbje jete në 24 orë

Story i radhës

Ku duhet të fokusohen shenjat e Horoskopit më shumë gjatë 2022

Të fundit nga