Aleanca për Shqiptarët zgjedh kryetarin e ri, Taravari është kandidati i vetëm

Kongres të jashtëzakonshëm në Qendrën e Kulturës në Tetovë.

Marketing

Në kongres do të zgjidhet kryetari i ri i partisë dhe i vetmi kandidat është ushtruesi i detyrës së kryetarit aktual, Arben Taravari.

tretë do të mbahet në dy pjesë: ai formal me pjesëmarrjen e të ftuarve dhe i hapur për media dhe pjesa e punës, e cila do të jetë e mbyllur vetëm për delegatët.

Gjashtë muaj më parë, kryetari i atëhershëm i ASh-së, Ziadin Sela dha dorëheqje të parevokueshme nga pozita e kryetarit të partisë për shkak të rezultateve të zgjedhjeve për Këshillin në Komunën e Tetovës

Story i mëparshëm

Grubi: Viti 2023 është viti i vetingut, le të pastrohemi nga të gjithë të korruptuarit njëherë e përgjithmonë

Story i radhës

Aleanca për Shqiptarët zgjedh kryetarin e ri, Taravari kandidati i vetëm

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish