Ahmeti uron i pari Kovaçevskin

Me 68 vota për dhe 0 kundër nga gjithsej 69 të pranishëm u miratua konkluzioni për propozimin francez, sot në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Rezultati i votimit u përcoll me duartrokitje nga deputetët e LSDM-së dhe nga partitë shqiptare.

E, i pari i cili e uroi kryeministrin Kovaçevski ishte lideri i BDI-së Ali Ahmeti.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ali Ahmeti dhe Nazim Bushi ia japin këngës pas vulës së Kuvendit për Maqedoni Europiane (VIDEO)

Story i radhës

Ali Ahmeti: Mickoski me bluzë të gjelbër si një Zelenski nga AliExpressi

Të fundit nga