Ahmeti: Ora policore, masë jologjike dhe e padëshmuar se funksionon

Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë vaksina është ajo e cila është duke funksionuar në uljen e vdekjeve dhe hospitalizimeve por jo edhe ora policore. ai këtë të fundit e quajti si masë të palogjikshme pasi sipas tij nuk është duke dëshmuar se po funksionon.

“3,000 raste të reja, një viktimë dhe përqindje e ulët e hospitalizimeve.

1. Vaksina po funksionon sepse numri i hospitalizimeve dhe vdekjeve është shumë i ulët si përqindje

2. Masat e shtrënguara posaçërisht ora policore janë masa jologjike të padëshmuara që funksionojnë”, ka shkruar Ahmeti në Facebook.

Sipas tij mbi reagimet për nga shëndeti fizik nuk bëjnë dëm, por kanë kosto ekonomike e psikologjike.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Përplasja për zgjedhjet në FSHF/ Bashkia akuzon Dukën: Po tenton të shtyjë procesin në Tiranë

Story i radhës

Këto janë rregullat për shtetasit e Maqedonisë nëse udhëtojnë për në Greqi

Të fundit nga