Ahmeti: Nëse ne politikanët duam të sillemi vërdallë këtu dhe të votojmë për njëri-tjetrin, atëherë mos t’i bëjmë ndryshimet kushtetuese! Të tjerët do e braktisin vendin

Ndryshimet kushtetuese duhet të ndodhin tani, sepse ky është momenti i artë për vendin, vlerëson lideri i BDI-së, Ali Ahmeti në intervistë për TV21. Shtoi se nëse krerët politikë në qeveri nuk i votojnë të njëjtat, përfshirë edhe ata të opozitës, atëherë në Maqedoninë e Veriut do të mbesin vetëm politikanët dhe biznesmenët, pasi të tjerët do ta braktisin vendin.

“Hristijan Mickoski duhet t’i mendojë gjërat mirë sepse mban përgjegjësi si lider partie. Gjërat nuk e di si do të shkojnë, por është e domosdoshme që ndryshimet kushtetuese të ndodhin. Ne nuk duhet ta humbim shansin e artë. Ne jemi para hyrjes në dhomë kryesore. Në qoftë se Mickoski, Kovaçevski, Ahmeti, Thaçi, Taravari duan që të mbesin të vetëm këtu dhe të votojnë për njëri – tjetrin, atëherë mos t’i bëjnë ndryshimet kushtetuese dhe ne të sillemi vërdallë këtu, politikanë, biznesmenë atëherë njerëzit do të na braktisin, sepse njerëzit duan jetë më të mirë”, tha Ahmeti.

Burimi: TV21

Story i mëparshëm

Kishin shkuar për muaji mjalti, por gjetën vdekjen nga përmbytjet: Identifikohet çifti në Greqi

Story i radhës

Sonte përfundon afati i aplikimit për subvencionim të sistemit diellor të ngrohjes së ujit

Të fundit nga