Ahmeti: Këmbana e bashkimit të popujve vazhdon të bjerë! Ne i përkasim Europës!

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti në rrjetet sociale ka uruar Ditën e Evropës duke thëne se sot festojmë ditën e triumfit të paqes ditë të cilës i përksim edhe ne.
72 vite më parë një shkëndijë shprese për të bashkuar popujt rreth një agjende paqedashëse dhe progresive u shfaq në horizont dhe sot duke reflektuar mbi peshën e veprimeve të kohës, festojmë ditën e triumfit të paqes dhe perspektivën e zhvillimit që solli Bashkimi Europian.
Atij triumfi i përkasim edhe ne, për përjetësinë dhe promovimin e atyre vlerave kemi punuar deri më sot, jemi betuar dhe asnjëherë nuk do të ngrejmë dorë.
Të përkushtuar dhe pa asnjë dyshim të vetëm do të vazhdojmë rrugëtimin e përmbushjes së idealit të integrimit, i domosdoshëm për ardhmërinë progresive të vendit tonë, por edhe për stabilitetin e mbarë Europës.
Këmbana e bashkimit të popujve vazhdon të bjerë! Ne i përkasim Europës! Ka shkruar Ali Ahmeti.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Xbox rikthehet normalitetit pas dy ditësh ndërprerje

Story i radhës

Maqedonia e Veriut prej nesër do të eksportojë vaj luledielli në Shqipëri

Të fundit nga