Adelina i gëzohet shkarkimit të vëllait të Leonora Jakupit

Vëllai i Leonora Jakupit, Adnan Jakupi është shkarkuar sot nga Donika Gërvalla – ministre e jashtme dhe e diasporës

Ministria e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës ka shkarkuar sot 11 diplomatë, në mesin e të cilëve edhe Adnan Jakupin që është vëllai i këngëtares së njohur Leonora Jakupi.

E kjo nuk duket se ka shkuar pa u vërejtur nga njëra prej rivalëve të përjetshme të estradës, Adelina Ismaili.

“Fshisë, fshisë dadës”, ka shkruar në një InstaStory këngëtarja Adelina Ismaili.

Kujtojmë se pas luftës, gjatë xhirimeve të një kasete për festën e vitit para 17 viteve në Prishtinë.

Image

Adelina Imsaili/Instagram

E ky rivalitet ka vazhduar gjatë viteve, gjë që është parë edhe në këtë postim të Adelinës sonte.

Kujtojmë se Adnan Jakupi mbante pozitën e këshilltarit në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe ishte edhe sekretar i dytë në Ambasadën e Kosovës në Shqipëri.

Jakupi u emërua në këtë pozitë nga ish-ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, derisa në Tiranë po shërbente si ambasador Sylejman Selimi.

MPJ përmes një komunikate për media ka thënë  se diplomatët e liruar nga detyra ishin punësuar pa iu nënshtruar procedurave të rregullta të pranimit në shërbimin e jashtëm dhe përmes vendimeve arbitrare.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Biden: Mendoj se Putini është kriminel lufte

Story i radhës

Tirana shënon fitoren e parë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish