A duhet të vendosin maskë të vaksinuarit? Ministria e Shëndetësisë sqaron qytetarët

Ministria e Shëndetësisë dhe e Mbrojtjes Sociale vijon t’u bëjnë apel qytetarëve që të kenë kujdes për përhapjen e pandemisë së COVID.

Përmes një postimi në rrjetin social në fokus është rëndësia e vendosjes së maskës dhe roli që ka ajo në mbrojtjen e shëndetit.

Pyetjes nëse duhet të përdorim maskë nëse jemi të vaksinuar, ministria i përgjigjet që patjetër që duhet maska dhe respektimi i të gjithë masave mbrojtëse ndaj COVID.

Po. Edhe pasi të jeni vaksinuar, vazhdoni që të respektoni masat mbrojtëse”, shkruhet në njoftimin e ministrisë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Trajneri i Lyonit me shpjegim të çuditshëm për largimin e Xherdan Shaqirit

Story i radhës

Gjendja e pacientëve me Covid-19 në QKUK dhe spitale

Të fundit nga