A do të ketë lehtësim të masave anti kovid në RMV?

Momentalisht do të mbesin në fuqi masat ekzistuese thotë ministri i shëndetsise Bekim Sali. Ka rënie të lehtë të numrit tët të infektuarve, por se ka rritje të butë të të hospitalizuarve. Sali tha se duke marrur parasysh numrin e të vaksinuarve tha se nuk bëhet fjalë tani për tani për heqjen e certifiatave të vaksinimit.

“Sipas situatës epidemiologjike në vend, është shumë I ulët numri I të vaksinuarve, ndërsa ne jemi ende nuk e kemi kaluar pikun e valës së katërt, rritja është e butë, por ende vazhdon piku I vales së katërt të pandemisë. Nuk mundemi të flasim për zbutje të masave kufizuese.”, tha Bekim Sali, ministër i shëndetësise.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kovaçevski: Ka dinamikë të re në bisedimet me Bullgarinë

Story i radhës

MF: Borxhi publik menaxhohet dhe mbahet në nivel stabil

Të fundit nga