​95 pacientë po marrin trajtim spitalor për COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në janar 2022 kishim valën e rritjes së rasteve të reja dhe hospitalizimeve nga COVID-19 dhe rritja e rasteve tani po përcillet me shkallë gati të njëjtë të shtrimeve në spital sikurse vala e kaluar. 

”Kur në janar kaluan 1,500 raste ditore të COVID-19, kishte mbi 90 pacientë të shtruar në spitale për trajtim nga COVID-19, duke arritur në 229 pacientë të shtrirë.

Aktualisht në spitalet tona ka 95 pacientë që po marrin trajtim spitalor për COVID-19.

Ndihmo në përballimin e valës së re të COVID-19”, thuhet në njoftim.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kosova me tre atletë në Sllovaki, Sylejmani uron rezultate sa më të mira

Story i radhës

“Bride to be” përfundon me fatalitet për 22 vjeçaren nga Kumanova, mbytet nga rryma elektrike

Të fundit nga