6 raste dhe asnjë humbje jete nga Covid-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se sot janë shënuar 6 raste dhe asnjë vdekje. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se sot shëruar 26 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.106. Në total numri i rasteve aktive është 103.

Në  24 orët e fundit janë dhënë 89 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.828.954 doza të vaksinës. Deri më sot 823.028 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 102.711 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19./albeu.com

 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Shënohet 23-vjetori i krimit ndaj familjes Kastrati, familjarët: Ditë dhimbjeje e krenarie

Story i radhës

Kush ishte Bujar Nishani, ish-ushtaraku që ngjiti të gjitha shkallët e shtetit deri në Presidencë!

Të fundit nga