48-vjeçarja e dëshpëruar: Si e zbulova tradhtinë e burrit, u shokova çka pashë në telefonin e tij

Një grua 48-vjeçare, ka rrëfyer për “The Sun” se ka zënë burrin e saj duke e tradhtuar me gra të tjera. Ajo ka treguar se për shkak se vuan nga menopauza, çifti nuk bën më seks, por tani burri i saj ka gjetur “ngushëllim” te femrat tjera, përcjell Bota sot.

Rrëfimi i saj i plotë:

E dashur psikologe: Është mjaft e vështirë të përballesh me migrenën verbuese dhe shtimin në peshë që vjen me menopauzën, por tani burri im tani po bën seks me gra të tjera.

Ai nuk ka respekt dhe madje u dërgon mesazhe derisa unë jam shtrirë në shtrat pranë tij.

Unë jam 48-vjeçare, burri im 54-vjeçare dhe ne kemi qenë së bashku për gati 30 vjet.

Disa vite më parë, nuk ndihesha mirë. Unë po luftoja për të kujtuar gjërat dhe e gjeta veten duke djersitur nëpër çarçafë shumicën e netëve.

Testet te mjekët konfirmuan se po kaloja në menopauzë.

Mjeku im më ofroi HRT, por unë qëndrova pasi shoqet e mia kishin komente të përziera.

Fatkeqësisht, simptomat e mia janë përkeqësuar; migrena e tmerrshme, kruarja e lëkurës, shtimi në peshë dhe libidoja ime u zhdukën plotësisht.

Unë supozova se burri im do ta kuptonte dhe në fytyrën time, ai ishte vërtet mbështetës.

Javën e kaluar, ai kishte shkuar në pijetore me vëllezërit e tij. Më herët gjatë ditës, ai më tregoi për këto jastëkë ftohës mbi të cilët mund të flija për të ndihmuar me djersitjen e natës.

Hapa telefonine tij, duke shpresuar se skeda do të ishte ende e hapur. Por u shfaq një sinjalizim me tekst, ku shkruhej: “Hej bukuroshe. Dëshironi një raund tjetër sonte?”

E di që nuk duhej ta kisha klikuar, por nuk munda ta mbaja veten.

Atje, duke më vështruar, ishin pesë zinxhirë të ndryshëm mesazhesh me gra që nuk i njihja.

Ai u kishte bërë seks të gjithëve natën vonë.

Ai i kishte dërguar një mesazh një gruaje duke i përshkruar se çfarë do të dëshironte t’i bënte asaj derisa unë isha shtrirë pranë tij!

E di që është vetëm ajo që ju do ta quani “mashtrim emocional”, por ende dhemb.

Përgjigja e psikologes:

Mashtrimi emocional për shumë është më i dëmshëm se mashtrimi fizik, ndaj ju lutemi mos e nënvlerësoni reagimin tuaj.

Duke u dërguar mesazhe këtyre grave të tjera, ai ka hequr vëmendjen nga marrëdhënia juaj dhe ka thyer besimin mes jush.

Ju duhet të keni një bisedë të hapur dhe të sinqertë se pse ai ndjeu nevojën për ta bërë këtë.

A është për shkak se atij i mungon ana fizike e marrëdhënies suaj? Apo ka probleme të tjera që duhet t’i trajtoni?

Mund të ndihmojë të flisni me një këshilltar së bashku për të diskutuar atë që ka ndodhur dhe për të bërë një plan për të përmirësuar gjërat./Botasot

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Zhgënjen skuadra shqiptare në Mal të Zi

Story i radhës

17 fshatra në Kosovë kërkojnë të bëhen komuna

Të fundit nga