3 zakone që shkatërrojnë thonjtë

Nuk ka asnjë vajzë që nuk i pëlqen thonjtë me manikyr. Megjithatë vajzat japin një bazë sepse 3 zakone i shkatërrojnë ato.

Le të shohim:

-Thonjtë tuaj janë gjithmonë të lyer. Nëse nuk mund të qëndroni një ditë të vetme pa thonjtë e lyer, duhet ta ndaloni atë. Është mirë t’i lini thonjtë pa lyer për disa ditë, në mënyrë që të “marrin frymë”.

-Ndryshimi i ngjyrës së thonjve shpesh do të thotë që i zbardhni dhe për këtë arsye përdorni aceton. Acetoni ka aftësinë për të dehidratuar thonjtë, për t’i eksfoluar dhe ndonjëherë të çojë në infeksione.

-Harroni bazën përpara llakut. E patë atë që thamë më parë? Nëse nuk aplikoni top coat në thonjtë, atëherë do të vini re se ato do të zverdhen ose do të krijojnë njollë. Veshja e sipërme krijon një shtresë tjetër në thonjtë dhe mbron nga çngjyrosjet e padëshiruara.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Britania: Rusia konfirmon se ka përdorur armë termobarike në Ukrainë

Story i radhës

Tuchel: Lukakut nuk i pëlqen situata në të cilën gjendet

Të fundit nga