23 pacientë me COVID-19 të shtrirë në spitalin e Pejës, 5 me oksigjenoterapi

Spitali i Përgjithshëm i Pejës ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në këtë spital janë të shtrirë 23 pacientë me COVID-19.

5 prej pacientëve janë me oksigjenoterapi.

Ndërsa, nga spitali i Pejës kanë bërë të ditur se gjatë kësaj kohe janë kryer 541 vizita specialistike dhe 50 pranime.

Aktualisht, 210 pacientë janë të hospitalizuar në këtë spital.

Njoftimi i plotë:

Puna gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë përmes shifrave më kryesore:

– 541 Vizita Specialistike;

– 50 Pranime;

– 210 Pacientë aktualisht të hospitalizuar;

– 3 Lindje, 3 vajza;

– 12 Operacione;

– 38 Hemodializa;

– Analiza: 319 pacientë që kanë bërë 4,021 analiza;

-Shërbime Radiologjike: 97 Rëntgen, 33 Ultra zëra, 14 CT-ja dhe 4 Mamograf;

– 68 procedura fizioterapie;

– 23 Pacientë të shtrirë me Covid-19 , 5 nga këta pacientë janë në Oksigjeno terapi.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Antony Blinken takim me Edi Ramën në Uashington

Story i radhës

Навремено дистрибуирани учебниците кои недостасуваа до училиштата во Ѓорче Петров

Të fundit nga