​Parashikimi i motit për pesë ditë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar masat e ftohta polare do të vazhdojnë të mbeten prezent edhe gjatë javës së fundit të muajit janar, e të cilat do të kushtëzojnë mot të ftohët dhe me pak reshje bore.

Sipas institutit, reshjet do të fillojnë sonte për të vazhduar edhe nesër në disa zona. 

“Temperaturat minimale parashihen të zbresin deri në -13 gradë Celsius ditën e martë, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të arrijnë deri 3-4 gradë në pjesën e dytë të javës.

Ngricat mbesin prezent, më të ashpra në zonat e larta, prandaj kujdes ngasësve të mjeteve motorike, por kujdes të shtuar duhet të kenë edhe këmbësoret, pasi që ngricat do të jen evidente. Sa i përket elementit të erës, vazhdon të mbetej prezent drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit e shpejtësia e saj do të jetë e ndryshueshme”, thuhet në njoftim.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

I ftohti ekstrem në Shqipëri, ISHP për qytetarë: Vishuni trashë dhe dilni të shoqëruar

Story i radhës

Пецаков: Веројатно тезата „Наќе е крив” сега е заменето со акцијата „Пецак е крив”

Të fundit nga