​Ne Pejë u zhvillua Kampionati xhudos për Senior

Sot në Qendrën Nacionale të xhudos në Pejë është mbajtur Kampionati i Kosovës për Senior, në këtë Kampionat moren pjesë këto klube: Kxh “Ippon”, Kxh “Trepca”, Kxh “Polici”, Kxh “Sankaku”, Kxh “Studenti”, Kxh “Kastrioti”, Kxh Kodokan.

Klubi më i mirë ishte Kxh “Ippon” me 12 medalje të arta, 2 të argjendta dhe asnjë të bronztë, në vendin e dytë u rendit Kxh ”Trepca” me 1 të artë, 2 të argjendta dhe 1 të bronztë, në vendin e tretë u rendit Kxh ”Kodokan” me 1 të artë, asnjë të argjendtë dhe asnjë të bronztë. 

Në këtë garë u zhvilluan ndeshje cilësore e pa lendime, në një atmosferë të mirë sportive, duke i respektuar masat kundër Covid -19. Organizator i këtij Kampionati ishte Federata e xhudos e Kosovës dhe klubi i xhudos “Ippon” nga Peja. Drejtësinë në këtë garë e ndanë këta gjyqtarë: Fatmir Salihaj dhe Shahin Behrami. I pranishëm ishte edhe Kryetari i FXHK-së Agron Kuka, i cili e hapi dhe përcolli nga afër këtë Kampionat.

FITUESIT E MEDALJEVE TË ARTA SIPAS KATEGORIVE:

MESHKUJT

-60 KG

1.MUHARREM HYSENI ( KXH TREPCA) 

-66 KG

1.LORIS SHARAPOLLI (KXH IPPON) 

-73 KG

1.DARDAN CENA (KXH IPPON)

-81 KG

1.AKIL GJAKOVA (KXH IPPON)

-90 KG

1.ARBER KULLASHI (KXH IPPON) 

-100KG

1.RIOS KUKA (KXH IPPON)

+100 KG

1.SHPATI ZEKAJ (KXH IPPON) 

FEMRAT

-48 KG

1.LAURINA GASHI ( KXH KODOKAN) 

-52KG

1.DISTRIA KRASNIQI (KXH IPPON) 

-57 KG

1.FATIONA KASAPI (KXH IPPON) 

-63KG

1.FLAKA LOXHA (KXH IPPON) 

-70 KG

1.NORA GJAKOVA (KXH IPPON)

-78 KG

1.LAURA FAZLIU (KXH IPPON)

+78 KG

1.LORIANA KUKA (KXH IPPON)

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

E vret shumë mendjen për çfarë thonë të tjerët për ty? Ja disa këshila si ta ndalosh këtë gjë

Story i radhës

I ftohti ekstrem në Shqipëri, ISHP për qytetarë: Vishuni trashë dhe dilni të shoqëruar

Të fundit nga