Parashikimi i motit

Moti sot në vendin tonë do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut. Temperatura e mëngjesit do të sillet prej 8 deri më 14 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 17 deri më 24 gradë Celsius.

Edhe në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm me vranësira dhe reshje shiu, posaçërisht gjatë paradites. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri më 13 gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrij deri më 19 gradë Celsius.

Ngjarja paraprake

MPB-ja regjistron 628 shkelje për mosmbajtje të maskës mbrojtëse

Ngjarja e ardhëshme

Ofendoi Salah para një viti, sot vjen dënimi shembullor

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian