Policia jep detaje për rastin në Kamenicë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për arrestimin e katër personave në Kamenicë, pasi të njëjtit dyshohet se kanë mashtruar lidhur me një procedurë tenderuese. Policia ka bërë të ditur se tre

​192 pacientë po trajtohen nga Covid-19

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës (ShSKUK) në trajtim mjekësorë janë 192 pacientë, prej tyre 182 janë të konfirmuar me Covid-19 pozitivë, 8 pacientë të negativizuar dhe 2 të tjerë

18,506 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive është 18,506. Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 198.645,

​Ngjarjet e datës 10 shkurt

Mbahet mbledhja e 277-të e Këshillit Gjyqësor të Kosovës. (Salla e takimeve të Këshillit Gjyqësor të Kosovës, ora 09:00) Kryetari i Odës së Mjekëve të Kosovës, Pleurat Sejdiu mban konferencë për shtyp,