Glow - Page 1279

Ja çfarë ndodh nëse masturboheni shpesh

Doktori i përgjigjet një djaloshi dhe pyetjes së tij se a sjell dëme masturbimi? Ti mendon se masturbon shumë dhe kjo të pengon për aktivitete të tjera, përgjigjet doktori. Shumë njerëz ndjehen fajtorë dhe të shqetësuar lidhur me masturbacionin. Ata, siç thuhet, nuk e duan veten po qe se dikush i gjen duke masturbuar. Shumë

Reperi Silento arrestohet pasi voziti 230 km/h në Georgia

Pasi u arrestua dy herë për shpejtësi, tashmë është bërë hera e tretë për reperin Silento. Gjatë të premtes, ai është ndalur nga policia e Qarkut të Georgia, pasi reperi ishte duke vozitur 230 km/h. Zona në të cilën ai ishte duke vozitur me makinë, shpejtësia më e madhe që lejohesh ishte 100 km/h. 22-vjeçari

Një bashkëpunim tjetër mes Capital T dhe Alban Skënderajt është rrugës

Kanë kaluar 7 vite nga bashkëpunimi i parë mes këngëtarit Capital T dhe Alban Skënderaj-t,  me këngën ‘Një ëndërr’. Kënga numëron mbi 10 milion klikime në kanalin YouTube. Por duket, se ky nuk do të ngelet bashkëpunimi i vetëm mes dyshes, pasi Capital T, i  ftuar së fundmi në “Shiko kush luan”, zbuloi se bashkëpunimi i radhës do të

Mos përdorni shpesh sapun në dush, për këtë arsye

Nëse përdorni sapun gjatë larjes po bëni gabim. Studimet e fundit dermatologjike kanë gjetur se ai i bën lëkurës tuaj më shumë dëm sesa mirë. Një eksperte amerikane thekson se përdorimi i rregullt i sapunit i heq trupit bakteret që mbajnë larg aknet dhe ekzemën. Mjekja Robynne Chutka thotë se sapuni antibakterial, shpesh me përmbajtje

Balerina Klaudia Pepa feston ditëlindjen, merr dhuratën romantike

Klaudia Pepa sot feston ditëlindjen, ndërsa mer një befasi të bukur. Një ndër balerinat më të njohura shqiptare Klaudia Pepa ka përvjetorin e lindjes ditën e sotme. Klaudia mund të shihet se ditën e ditëlindjes ka vendosur ta kalojë duke u relaksuar në anë malore po pa ndarë detaje se me kë. Ajo është surprizuar në

Adelina tha se Arif Vladi u pagua për ta kënduar “Marshin e UÇK-së”, flet sponsorizuesi i këngës

Këngëtarja Adelina Ismaili, ka hedhur dyshime së fundmi që këngëtari Arif Vladi, ishte u paguar për ta kënduar “Marshin e UÇK-së”. Ajo këtë e bëri gjatë bisedës me kryetarin e Nismës Socialdemokrate Fatmirin Limaj, në emisionin e saj. Derisa Limaj përmend që “Marshi i UÇK-së”, ishte frymëzimi i luftëtarëve të Kosovës, Adelina i thotë se

Megi Pojani reagon zëshëm ndaj kritikave të moderatores

Ori Nebijaj ka vënë dy postime në InstaStory, duke shprehur pakënaqësi lidhur me emisionet e të dielës. “Pupupu! E diela në shtëpi është përfundimisht një torturë për sytë nëse bën “zapping” në TV”, nisë shkrimin Ori Nebijaj. “Ca emisione shtërpe dhe tallava e ca shkarravina që bëjnë si moderatore, por që shkaktojnë dhimbje sysh dhe

​A prodhojnë burrat më shumë antitrupa kundër COVID-19 sesa gratë? Studimi i ri zbulon të vërtetën

Ndërsa pandemia COVID-19 ka përparuar gjatë muajve, pyetja se sa kohë janë të pranishëm antitrupat kundër koronavirusit SARS-CoV-2 ka pasur përgjigje të ndryshme. Tani një studim nga studiuesit portugezë ka zbuluar se shumica e pacientëve kanë antitrupa kundër COVID-19 deri në shtatë muaj pas tkurrjes së infeksionit. Gjithashtu, ndërsa burrat prodhojnë më shumë antitrupa gjatë

E dinit? 3 ushqimet që ndezin pasionin në krevat

Të gjithë e dimë se ushqimet afrodiziake kanë aftësinë të provokojnë dëshirën seksuale. Kjo e fundit bazohet në dy përbërës thelbësorë: fiziologjikë, që lidhet me faktorët metabolikë të organizmit, dhe psikikë, që lidhen me stimujt e karakterit emotiv. Ja një listë me disa prej ushqimeve që e kanë më të fortë këtë efekt: 1.Midhjet/ Që në

AlbanianEnglishMacedonian