Adrenaline - Page 190

A humbet ky rast, o Paqarad?

Është duke u zhvilluar takimi ndërmjet Greqisë dhe Kosovës, duel ky në kuadër të rundit të katër në grupin C’ të Ligës së Kombeve. Kosova në pjesëne dytë është më kërkuese para zonës së 16’metërshit të portës së Greqisë, ku një rast ideal për gol e kishte Leart Paqarada në minutën e 51’të, por që

Muça: Një sulmues i mirë nuk bën kështu…

Sot ishte ndeshja e dytë që Armando Broja zbriti si titullar me fanellën e ekipit tonë kombëtar, por pa arritur ende të provojë shijen e golit. Por paraqitja kundër Lituanisë nuk ka lënë një përshtypje shumë të mirë për ish-trajnerin e futbollit, Shkëlqim Muça. Ky i fundit është shprehur për “RTSH” se sheh gjëra negative

Live: 20.45 Kosova më shumë mungesa kundër Greqisë, ja formacionet

Kombëtarja e Kosovës do të luajë më shumë mungesa kundër Greqisë, në takimin e xhiros së katërt të grupit 3 të Ligës së Kombeve në Divizionin C.  Kosova paraqitet pa futbollistët Vedat Muriqin, Milot Rashicën, Arbër Zenelin, Valon Berishën, Amir Rrahanin, Hekuran Kryeziun, Edon Zhegrovën etj. Greqia kryeson me 7 pikë në grup, ndërsa Kosova

Formacionet zyrtare, Kroaci – Francë

Kroacia do ta pres Francën në kuadër të xhiros së katërt të Ligës së Kombeve të Grupi 3. Kroatët deri më tani kanë marr tri pikë, duke shënuar një fitore dhe dy humbje. Në anën tjetër Franca e ka nisur shumë më mirë, duke marr dy fitore dhe një barazim. Trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic,

Greqi – Kosovë, publikohen formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të takimit të sotëm, Greqi – Kosovë. Kosova me shumë mungesa do të kërkoj të rikthehet tek fitoret pas plotë një viti. Hera e fundit kur “Dardanët” triumfuan në një ndeshje ishte pikërisht 14 Tetori i vitit të kaluar. Ndeshja fillon në ora 20.45.

Për herë të parë një shoqëri bjeshkatare organizon ecje me grup të madh 

Bjeshkataria dhe alpinizmi – sporte që sjellin emocione të pafundme! “Hiking Adventure Club Angros” organizon ecje gjatë kësaj fundjave.   “Pas një dite të paharrueshme në “Majën Veshëve” në Sharr të Prizrenit ,me 18 tetor 2020 (e diel), na pret “Maja e Hasanit” në bjeshkët e Pejës. Për herë të parë një shoqëri bjeshkatare nga

Albin Kurti befason: Paçarada fluturon porsi zog. Kështu pikëllohej komentatori serb

Ish kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, befason me fjalë të bukura për ish portierin e gjeneratës së artë të klubit të futbollit Prishtina, Shukri Paçarada. “Paçarada fluturon porsi zog”. Kështu pikëllohej komentatori serb në vitin 1987 gjatë ndeshjes futbollistike ndërmjet Prishtinës dhe Cërvena Zvezdës, kur atëbotë portieri ynë Shukri Paçarada në stadiumin ‘Marakana’ në Beograd nuk

ZYRTARE: Juventus e fiton me rezultat zyrtar ndeshjen kundër Napolit

Është vendosur. Juventus e fiton me rezultat zyrtar 3:0 ndeshjen kundër Napolit, e cila nuk ishte zhvilluar më 4 tetor, shkaku i mos paraqitjes në fushë të skuadrës mysafire. Përballja mes Juventusit dhe Napolit, duhej të zhvillohej më 4 tetor në ‘Allianz Stadium’. Mysafirët nuk ishin paraqitur në fushë, pasi nuk ishin të lejuar të

Shakohoxha tregon problemin e kuqezinjve

Shqipëria do të luajë pak momente më vonë ndeshjen e radhës në Ligën e Kombeve kundër Lituanisë. I ftuar në studion e “Supersport“ për të analizuar Kombëtaren kuqezi, Dritan Shakohoxha ka treguar problemet ku çalon skuadra. Në një krahasim epokash, komentatori i njohur thekson se grinta është po njësoj, por problemi që Shqipëria nuk ka

Selektori i Kosovës me dhimbje koke!

Shumë mungesa, që shkaktojnë dhimbje koke për selektorin e Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes! Selektori e ka idenë e tij se si të shtrojë formacionin në fushën e lojës kundër Greqisë, por si do të dalin në fund, askush nuk e di! Kosovës i mungojnë titullarët apo bërthama e ekipit, si Vedat Muriqi, Arbër Zeneli,