Tërmet në Maqedoninë e Veriut

Mbrëmjen e sotme Rrjeti Seizmologjik i Maqedonisë së Veriut ka regjistruar dridhje toke në territorin e vendit.

Sipas të dhënave tërmeti i parë është regjistruar në ora 21:07, me fuqi të 2.5 ballëve sipas shkallës Rihter ndërsa tërmeti i dytë është regjistruar në ora 21:26 me fuqi prej 2,6 ballëve sipas shkallës Rihter.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 100 kilometra në jug të Shkupit, ndërsa është ndjerë nga qytetarët e Ohrit, Strugës dhe Resnjes.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Abazi nga CryptoTresor: Maqedonia nuk ka bërë asnjë hap për të rregulluar kriptovalutat

Story i radhës

Rihanna në pritje të fëmijës së parë me reperin ASAP Rocky

Të fundit nga