Parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-20 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit e lehtë deri mesatare.

Ngjarja paraprake

Karanezi vazhdon me Bashkimin

Ngjarja e ardhëshme

Merr 48% të votave, Joe Biden fiton debatin e parë presidencial në SHBA

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian