​Moti sot dhe nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje të kohë pas kohëshme të borës, kryesisht ditën e enjte.

Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -6 deri -3 gradë Celsius.

Ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-5 m/s”, thuhet në njoftim.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Sula: Gati të lë mandatin për hir të bashkimit. Ti bëjmë presion Bashës e Berishës. Të shkrihet foltorja e bashkohet në PD.

Story i radhës

Pasi të lexosh këtë, mund t’i kërkosh të dashurit të mbyllë Instagramin!

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish