Ky është parashikimi i motit për sot

Mëngjesi i sotëm do të jetë shumë i ftohtë, gjatë ditës me diell me vranësira të vogla deri në mesatare, ndërsa në pjesët veri-jugore me vranësira më të larta.

Do të fryj erë e dobët deri në mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit kohë pas kohe e përforcuar, nga drejtimi veri-perëndimor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -16 deri në -3, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej -2 deri në 7 gradë.

Në Shkup, kryesisht me vranësira dhe ftohtë. Do të fryj erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të ulet në -7, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 2 gradë Celsiusë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

“Der Standard”: Në Berlin ‘varroset’ shkëmbimi i territoreve, status i veçantë për Veriun e Kosovës

Story i radhës

Kuvendi do të mbajë seancën e 61-të

Të fundit nga