Maqedoni - Page 383

Mickoski Sela dhe Gashi në një tryezë, a do të bëhen bashkë?

Të premten në Shkup në një tryezë të përbashkët do të ulen liderët opozitarë, Hristijan Mickoski i VMRO-së, Ziadin Sela i ASH-së dhe Afrim Gashi i Alternativës. Tre liderët do të bashkëbisdojnë në një tryezë nën kujdesin e Fondacionit gjerman “Konrad Adenaur”. Nuk dihet nëse kjo do të jetë edhe fillimi i një koalicionimi të

Tezja rrëfehet për vrasjen e nipit në Vjenë! Kujtimi pasi u largua, është kthyer për të shtënë sërish ndaj Nexhipit

Veleshta e Strugës në zi pas humbjes së Nexhip Vrenezit, djaloshi i cili u vra në sulmin terrorist në Vjenë. 20 vjeçari kishte lindur dhe ishte rritur në Vjenë të Austrisë, por asnjëherë nuk ka nguruar të vijë në vendlindje për pushime. Nexhipi kishte kryer Akademinë ushtarake dhe një ditë para së sulmuesi t’ia merrte

AZGJ-ja dhe MALMED-i forcojnë bashkëpunimin

Drejtori i Agjencisë së Zbatimit të Gjuhës (AZGJ), Ylber Sela, pati një takim pune me LirimShabanin, u.d. drejtor i Agjencisë së Barnave dhe të Pajisjeve Mjekësore (MALMED). Kjo është vizita e dytë e drejtorit Sela në MALMED, ndërkaq takimi u shfrytëzua për tëriafirmuar interesin për bashkëpunim ndërmjet AZGJ-së dhe MALMEDI-t, duke ofruarkonsultime dhe ndihmë për

1192 raste të reja me COVID dhe 22 viktima

Në 24 orët e fundit janë kryer 3211 teste të dyshuara për koronavirus dhe prej tyre 1192 kanë rezultaur pozitivë. Kryeson Shkupi me 571 raste. Po ashtu në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 22 viktima, ndersa janë shëruar 359 persona. Burimi: alsat.mk