Kosovë - Page 467

Kosovë, 137 raste të reja me COVID-19 dhe një viktimë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se në 24 orët e fundit, një pacient i infektuar me koronavirus ka vdekur dhe janë regjistruar edhe 137 raste të reja me këtë virus. Shifrat e reja të rasteve me COVID-19, sëmundjen që e shkakton koronavirusi, dalin pas testimit të 869 mostrave. Gjatë 24 orëve

Tahiri akuzon LDK-në dhe VV-në për keqqeverisje, thotë se e degraduan Prishtinën

Deputeti nga radhë e Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka akuzuar Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjen Vetëvendosje për keqqeverisje në qytetin e Prishtinës. “LDK-ja dhe Vetëvendosja që qeverisën me Prishtinën deri më tani, nuk kanë treguar as kokrrën e pasionit për t’iu dhënë zgjidhje meritore problemeve, për shkak të pasionit të madh për

Që nga mëngjesi Lipjani pa ujë shkaku i ndërprerjes së rrymës

Që nga orët e hershme të mëngjesit të së dielës, qytetarët e komunës së Lipjanit po përballen me mungesë të energjisë elektrike, ndërkaq si pasojë e kësaj është ndërprerë edhe furnizimi i ujit të pijshëm. Ilmi Bublica, drejtor i kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Prishtina” në Lipjan, ka thënë se furnizimi i ujit është ndërprerë shkaku

Shërohen 49 pacientë nga koronavirusi

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shëruar 49 pacientë nga koronavirusi, ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. Që nga fillimi i pandemisë, gjithsej 14 mijë e 666 persona e kanë fituar betejën me këtë virus. “Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 49 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të

Qentë endacakë bëjnë ‘roje’ në lagjen Emshir të Prishtinës, qytetari paralajmëron për më të keqen

Qentë endacakë vazhdojnë të jenë kërcënim për qytetarët e Prishtinës. Ata shpesh shfaqen agresivë dhe rrezikojnë t’i sulmojnë qytetarët, ndërsa kjo e ka shqetësuar një qytetar sot. Në grupin “Network Prishtina”, ai e ka publikuar një video ku shihet një grumbull qenësh. Ai ka kërkuar nga institucionet që t’u ofrojnë strehim qenve, në mënyrë që

​PDK: Komuna e Prishtinës po rrezikon jetën e banorëve në Kalabri

(E plotësuar) – Partia Demokratike e Kosovës (PDK) në Prishtinë, ka kritikuar komunë e Prishtinës për mosvendosjen e kolektorit në lagjen Kalabria në Prishtinë, duke thënë se po rrezikohet jeta e fëmijëve, shëndeti i qytetarëve, shtëpitë e tyre dhe funksionimi i bizneseve. Drejtues të PDK-së, kërkuan që kolektori i ujerave të zeza duhet urgjentisht të vendoset

Kosovë,këta janë zyrtarët që blenë tokë nga privatizimi me çmime prej 1 deri në 3 euro

Një deklaratë e kryesuesit të Bordit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit, Blerim Rexhës, se toka e shtetit është dhënë pothuajse falas, ka ngjallur reagime të shumta. Sipas Rexhës, pesë mijë ari tokë të pronës shoqërore janë shitur vetëm nga një euro ari në Agjencinë Kosovare e Privatizimit. Rexha që ka qenë kryesues i Bordit të

AlbanianEnglishMacedonian