Zyrtarizohet transferimi i Ozil te Fenerbahce

Tashmë nuk kishte dyshime se Mesut Ozil do të shkonte te Fenerbahce.

Edhe vet lojtari e kishte konfirmuar një gjë të tillë.

Tani, edhe klubi turk e ka konfirmuar zyrtarisht transferimin e ish-yllit të Real Madridit.

“Është arritur një marrëveshje me klubin e Arsenalit për transferimin e futbollistit profesionist, Mesut Özil në klubin tonë” – thuhej në komunikatë.

Ozil kaloi rreth tetë vite në Arsenal duke bërë gjithsej 184 paraqitje dhe duke shënuar 33 gola.

Ngjarja paraprake

Turqia të hënën pret 6,5 milionë doza të vaksinës kundër COVID-19

Ngjarja e ardhëshme

BE dëshiron diskutimin mbi sanksione të mëtejshme kundër Rusisë

të fundit nga

Milani me mungesa

Zlatan Ibrahimoviç, Isamel Bennacer dhe Theo Hernandez, do t’i mungojnë Milanit në

Reagon Milani

Pa mbushur ende 72 orë nga krijimi, Super Liga u braktis nga

AlbanianEnglishMacedonian