Zyrtarët ukrainas thonë se sot është i mundur evakuimi në Mariupol

Një evakuim i civilëve nga qyteti port juglindor i Mariupol i Ukrainës, i kontrolluar kryesisht nga Rusia, mund të jetë i mundur të dielën, thanë zyrtarët lokalë në Telegram.

Këshilli i qytetit të Mariupolit dhe guvernatori lokal u thanë banorëve që dëshironin të niseshin për në qytetin ukrainas të Zaporizhzhia të mblidheshin në orën 16:00 me orën lokale në qendrën tregtare Port City Mall, shkruan BBC, përcjell Bota sot.

Ata shtuan: “Ne lutemi që gjithçka të funksionojë.”

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Evertoni synon të pamundurën kundër Chelseat, ja formacionet zyrtare

Story i radhës

Pse i humbasim kujtimet e fëmijërisë?

Të fundit nga