Zyrtarët ukrainas: Rusia ka granatuar qytetit e Odesës

Autoritetet në qytetin më të madh port të Ukrainës, Odesa, thanë se forcat detare ruse në Detin e Zi kanë granatuar disa ndërtesa banimi në periferi të qytetit.

Kjo është hera e parë që ndërtesat granatohen në këtë qytet.

Një zëdhënës i administratës rajonale të ushtrisë tha se nuk nga sulmet nuk ka viktima.

Marina ruse e ka bllokuar Odesën, që vlerësohet se është një prej shënjestrave kryesore strategjike dhe simbolike për Rusinë./REL

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Shtohen kritikat ndaj Berishës/ Kritiket e Bashës i kthehet liderit historik: Bashkim mes grupesh, jo individësh

Story i radhës

Besimi – Al Suwaidi: mundësi për investime në sferat kyçe të parapara me Planin për rritje të përshpejtuar ekonomike

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish