Zyrtare: Lejohen pesë zëvendësime në gjysmëfinalet dhe finalen e Kupës së Anglisë

EFL ka arritur numrin e zëvendësimeve nga tre në pesë që mund të përdoren këtë edicion në gjysmëfinalet dhe finalen e Kupës së Anglisë.

Marrëveshja është arritur mes katër skuadrave të mbetura në garë, derisa nëntë lojtarë do jenë në stol dhe pesë prej tyre mund të hyjnë si zëvendësues.

Secila skuadra ka të drejtë që t’i bëjë pesë zëvendësimeve, por duhet të jenë vetëm tri thirrje.

Ndërkohë, kujtojmë se gjysmëfinalja e parë do jetë mes Tottenhamit dhe Brentfordit (5 janar), derisa derbi i Manchesterit mes Unitedit dhe City zhvillohet një ditë më vonë (6 janar).

Ngjarja paraprake

“Është shumë e vështirë të …”- Kejsi flet për lidhjen në distancë me Stresin dhe marrëdhënien me vjehrrin

Ngjarja e ardhëshme

Përkthyesja gjendet e vdekur në shtëpi, me pranga në duar dhe një qese plastike mbi kokë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian