ZYRTARE/ Kosova prezanton trajnerin e ri

Përfaqësuesja e Kosovës ka zgjedhur edhe trajnerin e ri të saj dhe njoftimin e ka bërë vetë Federata e Futbollit të Kosovës.

Timonieri i ri i përfaqësueses së Kosovës do të jetë Alain Giresse, i cili është prezantuar sot zyrtarisht përpara mediave, që nga sot do të marrë edhe drejtimin e Dardanëve.

Prezantimi i Giresse u bë nga kreu i FFK-së, Agim Ademi, në një konferencë shtypi të organizuar së bashku me Muharrem Sahitin dhe Bajram Shalën. Trajneri francez ka nënshkruar një kontratë dyvjeçare me Kosovën.

Giresse si trajner ka një CV të pasur sa i takon ekipeve dhe kombëtareve që ka drejtuar ndër vite si: Toulouse , PSG dhe FAR Rabat, ndërsa ka udhëhequr edhe kombëtaren e Gerogjisë, Gabonin, Malin, Senegalin dhe kombëatraj e fundit që ka drejtuar është ajo e Tunizisë

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Pushtimi nga Rusia, ky është veprimi i Boris Johnson për Ukrainën

Story i radhës

LIVE/ Sherr Rama-Tabaku, kryeministri: Po më bullizoni, boll me “qetësinë”, futi dhe “dashurinë” e Metës. Më lini të thyej arrat e mia tani!

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish