Zyrtare: Damian Jones nënshkruan kontratë me LA Lakers

Darmian Jones është basketbollisti më i ri i klubit Los Angeles Lakers.

Los Angeles Lakers kanë nënshkruar qendrën Damian Jones për një kontratë 10-ditore, u njoftua nga Zëvendës-Presidenti i Operacioneve të Basketbollit dhe Drejtori i Përgjithshëm Rob Pelinka.

Jones ka luajtur 118 ndeshje në karrierën e tij, (49 si titullar) për Golden State, Atlanta dhe Phoenix, me një mesatare prej 4.3 pikësh dhe 2.8 kërcime.

Sezonin e kaluar me Atlantën, Jones shënoi 5.6 pikë dhe 3.7 kërcime. Në 14 ndeshje për Phoenix këtë vit, ai shënoi 1.6 pikë dhe 1.3 kërcime për ndeshje.

Jones ka nënskruar kontratë 10 ditore me klubin kalifornian.

Ngjarja paraprake

“Presioni me ndihmën ekonomike”/ PD i përgjigjet Taulant Ballës

Ngjarja e ardhëshme

Icardi i shqetëson tifozët e Parisit me postimin e fundit, shfaqet me maskë oksigjeni

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian