ZYRTARE/ Ballkani shpallet zyrtarisht kampion i Kosovës

Janë mbyllur 3 ndeshjet e sotme në futbollin kosovar.

Vëmendja kryesore ishte te derbi i Anamoravës mes Gjilanit dhe Dritës.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin me bari sintetik në Gjilan u mbyll në paqe 0:0.

Me këtë rezultat, edhe zyrtarisht Ballkani e ka siguruar titullin e kampionit për këtë edicion.

No description available.

Kur kanë mbetur edhe tri javë, suharekasit ndodhen në vendin e parë me 70 pikë, teksa Gjilani në vendin e dytë me 59 pikë.

Në ndeshjet tjera, Prishtina mposhti 5:0 Feronikelin në “Fadil Vokrri”.

Sulley (’11,’40,’53), Zeka (’17) dhe John (’42) i shënuan golat për kryeqytetasit.

Kurse, sfida mes Dukagjinit dhe Ulpianës në Klinë u mbyll baras 1:1.

Shkalla (’77) realizoi fillimisht për lipjanasit, kurse Zhdrella (’83) barazoi për vendasit.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Draghi: Të hapen negociatat me Shqipërinë dhe RMV-në

Story i radhës

Përfundon takimi i radhës mes SASHK-ut dhe MASH-it: Jemi dakorduar mos të flasim për detaje

Të fundit nga