Zvicra publikon listën, ja shqiptarët që i fton

Kombëtarjae Zvicrës do t’i zhvillojë tri ndeshje në muajin mars.

Përzgjedhësi i Zvicrës, Vladimir Petkoviq, e ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet ndaj Bullgarisë, Lituanisë dhe Finlandës.

As kësaj radhe nuk mungojnë futbollistët shqiptarë teksa janë ftuar Xherdan Shaqiri (Liverpool), Granit Xhaka (Arsenal) dhe Admir Mehmedi (Wolfsburg).

Zvicra si fillim më 25 mars e sfidon Bullgarinë në ndeshje miqësore– për të vazhduar më pas më 28 mars, ndaj Lituanisë dhe më 31 mars, ndaj Finlandë.

Ngjarja paraprake

Van Basten rrëfen skandalin

Ngjarja e ardhëshme

Turqia dëshiron të arrihet një paqe e drejtë dhe e përhershme në çështjen e Afganistanit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian