Zorani publikon listën e frikshme kundër Kombëtares së Kosovës

Zoran Roganoviq publikon listën e frikshme kundër Kombëtares së Kosovës!

Kombëtarja e hendbollit të Malit të Zi për meshkuj do të tubohet me 2 nëntor në Podgoricë, ku do të fillojë përgatitjet për ndeshjet kundër Kosovës dhe Rumanisë në kualifikimet për Kampionatin Evropian 2022.

“Luanët” do të mirëpresin kombëtaren e Kosovës më 4 nëntor në Podgoricë, ndërsa dueli kundër Rumanisë është katër ditë më vonë në Baia Mare.

Selektori Zoran Roganoviq numëron 22 lojtarë për këtë dy ndeshje: portierët Mile Mijushkoviq, Jagosh Braunoviq, Danilo Mihaleviq dhe Goran Anxheliq; krahët Milosh Vujoviq, Aleksandar Bakiç, Mirko Radoviq, Marko Lasica dhe Filip Vujoviq; pivotët Nemanja Grboviq, Nebojsha Simoviq: bekët Igor Radojeviq, Vasko Shevaleviq, Stevan Vujoviq, Milosh Bozhoviq, Bozho Anxheliq, Aleksandar Glendzha, Vladan Lipovina, Stefan Çavor, Branko Vujoviq, Risto Vujaqiq dhe Radojica Çepiç.

Ngjarja paraprake

Nga java e ardhshme teste të shpejta për Kovid-19, do të kushtojnë 1000 denarë

Ngjarja e ardhëshme

Bollino: Zgjedhjet në Holandë do ndikojnë në vendimarrjen e hapjes së negociatave për vendin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian