Zoran Zaev negativ në testin për COVID

Kryeministri i vendit, Zoran Zaev, në një postim në rrjetin social fejsbuk ka shkruar se pas testimit për COVID, ai ka dalë negativ. Gjatë ditës ai kishte deklaruar se me ministrin e Brendshëm Oliver Spasovski, që dje ka rezultuar pozitiv me COVID-19, ka pasur kontakt vetëm para një javë. Edhe përkundër kësaj ai ka vendosur të testohet dhe ka marrë përgjigje negative.

Ngjarja paraprake

Një malazez të Peja

Ngjarja e ardhëshme

Kryetari i New Yorkut, Blasio: Bashkëqytetarë mos udhëtoni gjatë festave të fundvitit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian