“Zonja e Vjetër”, zyrtarisht u përshëndet me 3 futbollistë

Skuadra e Juventusit zyrtarisht u tha lamtumirë tre lojtarëve: Alvaro Morata, Federiko Bernardeski dhe Paollo Dibal, të cilët nuk bëjnë pjesë në planet e “Zonjës së Vjetër”.

Morata u huazua nga Atletiko Madrid dhe Juventusi nuk e aktivizoi klauzolën e blerjes, kështu që ai kthehet në skuadrën nga Madridi. Dibala dhe Bernardeskit i kanë skaduar kontratat dhe ata largohen si lojtarë të lirë

Është e qartë se Dibala mund të rikthehet te Juventusi, siç njoftuan sot disa nga mediat në Itali.

Nga ana tjetër, Bernardeski po largohet nga kampi i “Bianconerëve” pas pesë vitesh në Juve. Ai erdhi nga Fiorentina, një transfertë që ngriti shumë pluhur te tifozët e skuadrës nga Firenca.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Dështon votimi i ligjit që do t’ua shtynte pensionimin gjykatësve?!

Story i radhës

Putini e akuzon NATO-n se ndjek “ambicie perandorake” me ofertën e anëtarësimit të Finlandës dhe Suedisë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish