Zogaj do të ndajë drejtësinë në ndeshjen Franca – Afrika e Jugut

Gjyqtari i mirënjohur nga Kosova, Bekim Zogaj, me nënshtetësi zvicerane, do të gjykojë në ndeshjen miqësore mes Kombëtares dhe Afrikës së Jugut.

Ndeshja luhet sonte (21.15) në stadiumin “Stade Pierre-Mauroy” në Villeneuve d’Ascq.

Zogaj do të jetë asistues i kryesorit dhe është edhe një ndeshje jashtëzakonisht e rëndësishme për të.

Zogaj është gjyqtari më i mirë gjyqtar shqiptarë, që referon në nivelin më të lartë bë rrafshin ndërkombëtar.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kërkesa e SPAK për arrestimin e deputetit Bllako/ Reagon Tabaku: Duhet guxim edhe ndaj njerëzve me pushtet

Story i radhës

Kremlini: Putin ka mbështetjen absolute të popullsisë

Të fundit nga