Zlatan Ibrahimovic reagon pas triumfit ndaj Interit, ndjehet si luan!

Ka përfunduar derbi “Della Madonina”, Inter – Milan.

Rezultati përfundimtar i këtij takimi ishte1 me 2 për Milanin.

Zlatan Ibrahimovic ka realizuar në minutën e 13′ dhe 16′, kurse Lukaku ka shënuar golin e vetëm për Interin.

Ishte një ndeshje e jashtëzakonshme e zhvilluar nga të dyja skuadrat që ofroi shumë spektakël e emocione. Në pjesën e parë Milanit e kishte dominimin, kurse pjesa e dytë ishte terësisht e dominuar nga Inter.

Pas ndeshjes ka ardhur edhe reagimi i Ibrahimovic që nëpërmjet një luani të gjakosur e ka paraqitur vetën e tij. Ai u vlerësuar me notë 9.1 si lotjari më më i mirë i ndeshjes.

Ngjarja paraprake

Mjeku flet për përdorimin e maskës në rrugë: Nuk të mbron!

Ngjarja e ardhëshme

Conte: Krijuam shumë, por ishim të pafat – e përgëzoj Milanin për fitoren

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian