Zjarr në Vlorë/ Digjen pisha dhe rrënjë ulliri

Sërish zjarr në Vlorë.Mbrëmjen e sotme zjarri ka rënë brenda në qytet.

Zjarri ka rënë në zonën e Ujit të ftohtë në afërsi të shkollës tregtare.

Zjarrfikësit kanë bërë të mundur izolimin e flakëve të cilat kanë djegur pisha dhe disa rrënjë ullinj. Kjo është dita e tretë që zjarret janë shfaqur në fshatrat dhe në zonën periferike të Vlorës.

Papërgjegjshmëria e banorvëe ka bërë që disa qindra rrënjë ullinj shekullorë të digjen por dhe pishat gjatë mbrëmjes së sotme. Sipas zjarrfikësve situata është në kontrroll dhe zjarri është duke u fikur.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Vdes ish-komandanti i UÇK-së

Story i radhës

Nuk ndalet bombardimi i Mariupolit

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish