Ziyech drejt Turqisë

Pasi që i dështoi transferimi në Francë e më pastaj në Arabinë Saudite, Hakim Ziyech si duket është afër t’i jap fund aventurës së tij te Chelsea.

Sipas gazetarit të njohur, Fabrizio Romano, Chelsea ka arritur marrëveshje në parim me Galatasarayn për transferimin e Ziyech.

Kanë mbetur vetëm disa detaje për tu zgjedhur, dhe në fund të kryhen testet mjekësore.

Chelsea po tregohet i kujdesshëm pas dramës me PSG dhe me Al Nassrin, ku me të dy skuadrat dështoi të arrihej marrëveshja.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kina dhe India pajtohen të “ruajnë paqen” përgjatë kufirit të diskutueshëm

Story i radhës

Hill: Qëndrimi amerikan mbetet i pandryshuar rreth situatës në veri të Kosovës, dialogu po vazhdon

Të fundit nga