Zikaltrit tërbohen

Mes skuadrave më aktive në këtë fillim të merkatos së futbollit është sigurisht Monza. Brtiancolët, pasi kanë arritur ngjitjen historike në Serinë A, janë gati të përballen me sezon e tyre te parë në kampionatin kryesor të futbollit italian.

Një entuziazëm që po karakterizon edhe pronësinë, me Berlusconi-n dhe mbi të gjitha Adriano Galliani-n, shumë aktivë në merkaton e blerjeve.

Drejtuesit kanë formalizuar Ranocchia, Cragno, Sensi e Carboni. Megjithatë, klubi nuk ka ndërmend të ndalet këtu. Dhe ndërsa Galliani ëndërron Mauro Icardi-n dhe i vardiset Paulo Dybala-s, një tjetër goditje mund të realizohet shumë shpejt.

Siç ka bërë të ditur La Nazione, Samuele Birindelli duket se ka pranuar propozimin e Monaza-s, me klubin që është  i gatshëm të paguajë klauzolën për ta marrë lojtarin.

Një vendim që, siç ka bërë të ditur gazeta toskane, nuk i ka pëlqyer aspak Pisa-s. Kapiteni i zikaltërve do të përfitojë tri herë më shumë dhe Monza është e gatshme të paguajë 1.5 milionë euro, çmimi i klauzolës.

Në rrjetet sociale lanë ardhur mesazhet e para të lamtumirës kundrejt lojtarit, me të cilin klubi është shumë i zemëruar për mënyrën si e ka marrë vendimin.

Duket se edhe në konferencën për shtyp të prezantimit të Rolando Maran, trajneri i i ri i Pisa-s, e parashikuar në mesin e javës së ardhshme, mund të ketë një pjesë në lidhje me çështjen Birindelli.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Zekolli: Opozita duhet të reagojë kundër Mickoskit!

Story i radhës

Christian Bale planifikon të pushojë nga aktrimi

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish