Zidane nuk do të jetë trajner i Real Madridit në edicionin e ri

Real Madridi duket se ka vendosur të shkarkojë Zinedine Zidanen nga posti i trajnerit.

Los Blnacos nuk janë të bindur më nga francezi dhe duan t’i ndajnë rrugët.

Sipas asaj që raporton Marca, presidenti Florentino Perez nuk po nxitohet dhe se shkarkimi i Zidanes do të ndodhë në fund të edicionit.

Numri një i klubit mbretëror kërkon një strateg që mund të menaxhojë me lojtarë të talentuar, gjë që nuk po e bën francezi.

Zidane ka larguar tashmë disa lojtarë të talentuar nga Real Madridi, e që ata janë duke shkëlqyer në skuadrat aktuale.

Por, edhe rezultatet e dobëta në La Liga në këtë edicion, kanë vështirësuar punën e strategut, që aktualisht janë në vendin e tretë me 40 pikë, dhjetë më pak se lideri Atletico Madridi.

Perez e ka njoftuar Zidanen se ky është sezoni i tij i fundit si trajner i Real Madridi dhe në qershor do të largohet. 

Ngjarja paraprake

Platformë online për denoncimin e ndotjes së ambientit

Ngjarja e ardhëshme

Spasovski për protestën e rastit ‘Monstra’: Do të ketë dënime

të fundit nga

Reagon Milani

Pa mbushur ende 72 orë nga krijimi, Super Liga u braktis nga

AlbanianEnglishMacedonian