Zidane: Jam i kënaqur me paraqitjen, kontrolluam ndeshjen nga minuta e parë

Trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane, është shprehur i kënaqur me ndeshjen ndaj Celta Vigos.

Real Madrid ka triumfuar me rezultatin 2 – 0 ndaj Celta Vigo, për tu ngjitur në vendin e parë të La Ligas, pas ndeshjes edhe trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane, u shpreh i kënaqur me ndeshjen ku theksoi se ‘Los Blancos’ kontrolluan ndeshjen nga fillimi deri në fund.

‘Kontrolluam ndeshjen nga minuta e parë deri në fund, janë tre pikë të rëndësishme’, tha ai.

‘Presioni në fushën e kundërshtarit dhe rikuperimi i topit është identiteti jonë, kështu jemi ne’, shtoi ai.

Tekniku francez foli edhe për Marco Asensio dhe u shpreh i kënaqur me formën e tij.

‘Jam i lumtur me Asensio, pasi ai pati një lëndim të madh, tani ai është mirë dhe po përmirësohet çdo herë e më shumë’, përfundoi Zinedine Zidane.

Ngjarja paraprake

Mblidhen rreth 20 mijë euro nga banorët e fshatit Shajkoc, për shërimin e të riut që mbeti i lënduar në aksident

Ngjarja e ardhëshme

Siri, vriten 4 civilë dhe plagosen 37 të tjerë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian