Zidane, i zhgënjyer: Është faji im

Zinedine Zidane ka komentuar për Movistar humbjen e tretë të pësuar në kampionat.

Los Blancos janë mundur 2:1 në shtëpi nga Alaves.

“Kanë shënuar pas tri minutash, gjithçka është komplikuar menjëherë. Kur ndeshja fillon në këtë mënyrë, është e vështirë”, ka thënë francezi.

“Nuk kemi luajtur si skuadër, duhet të ruajmë gjithmonë përqendrimin sepse çdo kundërshtar është i rrezikshëm. Nuk duhet të kërkojmë justifikime”.

“Kemi bërë një ndeshje të keqe, veçanërisht në fillim dhe nuk kemi arritur të ndryshojmë. Në pjesën e dytë nuk kemi krijuar shumë raste dhe goli i dytë ka ardhur menjëherë”.

“Gabimet e lojtarëve? Është faji im, jam trajneri. Duhet të ndërrojmë faqe, të martën kemi një ndeshje tjetër”.

Ngjarja paraprake

Vijnë me një super bashkëpunim dy motrat Muja

Ngjarja e ardhëshme

Universiteti i Oxfordit rendit Kosovën të parën për masat që mori, por nuk ndikoi në uljen e të infektuarve

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian