Zhgënjen Vllaznia, kampionët e Tiranës triumfojnë me përmbysje

Tirana ka mposhtur me përmbysje 1-2,  Vllazninë në “klasiken” e futbollit shqiptar, të vlefshme për javën e 21-të të Kategorisë Superiore. 

Shkodranët realizuan të parët me Dilaver në minutën e 4-t, i cili u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë. Festa e kuqebluve zgjati vetëm 2 minuta pasi Batha vendosi baraspeshën në minutën e 6-të me një gjuajtje nga goditja e dënimit.

Pjesa e parë u mbyll në barazim 1-1. Në pjesën e dytë ishte Kale, i cili i hedhur nga stoli, pas asistit të Seferit, përmbysi rezultatin duke i siguruar 3 pikë të arta kampionëve në fuqi të Superiores.

Një asist ky edhe për Partizanin dhe Laçin që janë ndjekësit e Vllaznisë. Për sa i përket skuadrës së Brdariç, pas kësaj humbjeje, shkodranët janë zhytur në krizë të thellë rezultatesh.

Ngjarja paraprake

Juventus në ‘luftë’ me Barcelonën për yllin e Man City

Ngjarja e ardhëshme

Anxhela Peristeri paralajmëron klipin e këngës “Karma”, me të cilën përfaqëson Shqipërinë në “Eurovision”

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian