Zhang i lumtur me Inzaghin

Zhang i lumtur me Inzaghin!

Pavarësisht se si përfundon kampionati, Steven zhang është i kënaqur me punën që Simone Inzaghi ka bërë dhe kështu presidenti i klubit dëshiron rinovimin e kontratës së tij.

Kontrata aktuale e Inzaghit është 4 milionë euro neto në sezon dhe parashikohet të shkojë në 5,5 milionë euro në sezon. Një pagë më e lartë në shenjë mirënjohje për punën e bërë dhe objektivat e shumta të arritura.

Ditët në vijim palët do të takohen për të biseduar dhe për të nënshkruar kontratën e re, por nëse ndonjë mrekulli ndodh në ndeshjen e fundit të Serie A, ku Interi fiton titullin, atëherë gjërat mund të ndryshojnë, sigurisht për mirë ku Inzaghi mund të përfitojë edhe më shumë se sa ishte parashikuar.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Rusia dëbon 85 diplomatë nga Franca, Spanja dhe Italia

Story i radhës

Dita Ndërkombëtare e Muzeve u shënua me realizimin e punishtes për burimet e ripërtëritshme të energjisë

Të fundit nga