Zgjidhni një simbol shpirtëror afrikan dhe zbuloni qëllimin që keni në jetë

Simbolet afrikane, të njohura si “adinkra”, janë shumë të përhapura në Afrikën Perëndimore. Këto simbole mund të gjenden kudo: në kanavacë, në mure, etj.

Simbolet kanë një funksion dekorativ, por ato gjithashtu përmbajnë mesazhe që përcjellin urtësinë tradicionale dhe mësimet e jetës. Emri i tyre, “adinkra”, do të thotë “ndarje”, “largim”, “lamtumirë”.

Shikoni me kujdes imazhin dhe pa u menduar shumë zgjidhni simbolin që ju tërheq. Zgjedhja që do të bëni do të ​​zbulojë se cili është qëllimi juaj në jetë.

Nëse keni zgjedhur:

Bilanci

Ju pëlqen ta teproni, për mirë ose për keq. Ndonjëherë e dini që jeni shumë të ngathët. Edhe përvojat më të vogla mund t’ju shkaktojnë shumë emocione. Mos i fshihni emocionet, por mësoni të qetësoheni. Shikojini gjërat logjikisht.

Emocionet janë të mira, por duhet të ketë një ekuilibër. Nëse keni zgjedhur simbolin e ekuilibrit, kjo do të thotë që në të ardhmen e afërt do të ndodhë diçka pozitive. Ju do të arrini të shihni rezultate të shkëlqyera pas një pune të gjatë, por së pari do të duhet të vendosni një ekuilibër.

Rrjetë merimangash

Bëhuni gati, sepse ju presin ndryshime serioze. Në një farë mënyre, jeta juaj do të fillojë nga fillimi. Përqendrohuni tek energjia dhe forca në mënyrë që të fokusoheni tek vetja. Do të keni mundësinë të bëni ndryshime drastike.

Duhet të hiqni dorë nga zakonet dhe stereotipet e këqija. Ju jeni armiku më i keq i vetes dhe është koha t’i jepni fund kësaj. Bëhuni shoku juaj më i mirë. Personi i vetëm që ju pengon jeni ju. Rrjeta merimangë duhet t’ju kujtojë se jeni në gjendje të krijoni jetën që dëshironi.

Mbrojtja

Dashuri e madhe ju pret, pavarësisht nëse është miqësi e vërtetë apo romantizëm. Shumë herë jeni shkatërruar, jeni ndjerë të vetmuar dhe të braktisur, por së shpejti gjithçka do të marrë fund. Lumturia do të gjejë rrugën drejt jush. Ndërkohë, dhurojini buzëqeshje, dashuri, ngrohtësi dhe kujdes njerëzve që ju rrethojnë.

Ajo që jepni do të dyfishohet. Është shumë e rëndësishme të dini se diçka e mirë ju pret.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

​Kurti i jep mbështetje Bajçincës: Fushë Kosova ndryshon me LVV-në

Ngjarja e ardhëshme

AMD jep lajmin e mirë për krizën e çipeve

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian