Zgjidhjet që duhet të ofroni në dashuri gjatë vitit të ri, bazuar në shenjën tuaj të zodiakut

Është koha për të bërë një vlerësim, për të reflektuar, për të bërë ndryshime të nevojshme ose të dëshirueshme. Dhe këtu janë zgjidhjet e mira në dashuri për vitin e ri bazuar në shenjën tonë të zodiakut.

Gati për të zbuluar këshillat e yjeve? Le të fillojmë!

DASHI

Të dashur miq të shenjës së Dashit, në këtë vit të ri, mësoni të merreni në një mënyrë tjetër me vështirësitë e dashurisë. Në një marrëdhënie nuk ka fitues ose humbës, por dy shpirtra që vazhdojnë dhe ndërtohen së bashku. Mos e harroni këtë në diskutime. Ju mund të jepni ndonjëherë!

DEMI

Qëllimet e mira në dashuri për ju që keni lindur nën shenjën e Demit? Është e lehtë të thuash: mëso të gjesh një rrugë të mesme dhe për këtë arsye mos të jesh gjithnjë kaq ekstrem. Kompromiset nuk janë një veprim dobësie, por ato tregojnë mirëkuptim dhe ndarje. Dëshironi të gjeni një ekuilibër dhe të jetoni çdo marrëdhënie me qetësi më të madhe.

BINJAKËT

Ndër zgjidhjet e mira në dashuri për vitin e ri është që të mos harroni ato që kanë të bëjnë me padurimin tuaj. Premtoni të mësoni të dëgjoni të tjerët! Ta bëni me kujdes dhe mbi të gjitha ta bëni me partnerin tuaj! Një marrëdhënie e mirë mbështetet shumë te dialogu, por ju shpesh e harroni atë!

GAFORRJA

Zgjidhjet e mira në dashuri për vitin e ri dhe për ata që kanë lindur nën këtë shenjë, kanë të bëjnë me frikën që ata shpesh mbajnë. Braktisni njëherë e përgjithmonë frikën tuaj të vjetër dhe të padobishme dhe jetoni marrëdhëniet tuaja me një lehtësi më të madhe dhe pa kujdes!

LUANI

Të dashur miq të shenjës së Luanit, mos kini frikë t’i tregoni partnerit  anën tuaj të brishtë dhe të pambrojtur. Të bësh kështu nuk do të të bëjë më të dobët në sytë e tij, por absolutisht më të guximshëm dhe të denjë për vlerësim. Në dashuri duhet të përfshiheni 100%!

VIRGJËRESHA

Zgjidhjet e mira në dashuri për shenjën zodiakale të Virgjëreshës? Kushtojini më shumë kohë partnerit tuaj, më shumë vëmendje, tregojini atyre butësi dhe ndjenja që shpesh qëndrojnë të mbyllura në zemër. Lëreni veten të lirë dhe mësoni të hapeni më shumë me njerëzit që doni.

PESHORJA

Këtë vit bëhu vetvetja! Mos u përpiq të kënaqësh të gjithë për hir të paqes. Mos u tregoni shumë të sjellshëm për të shmangur përplasjet me partnerin tuaj! Shprehni dëshirat, frikën, ndjenjat tuaja…dilni dhe kini më shumë besim te vetja!

AKREPI

Në këtë 2021, të dashur miq të Akrepit duhet të filloni të praktikoni duke lënë gjithçka që nuk mund të zgjidhet. Të përpiqesh me çdo kusht për të mbajtur mendimet dhe dyshimet brenda teje nuk është mënyra e duhur. Nëse ka probleme, ato duhet të adresohen, përndryshe është më mirë të vazhdoni vetëm.

SHIGJETARI

Synimet e mira në dashuri për vitin 2021 për ata që kanë lindur nën shenjën e Shigjetarit mund të jenë këto. Së pari, përpiquni të respektoni zonën e rehatisë së partnerit tuaj. Mos u përpiq ta imponosh gjithmonë idenë tënde. Së dyti, gjetja e ekuilibrit është zgjedhja ideale dhe më e mençur për vitin e ardhshëm.

BRICJAPI

Në këtë 2021, mos kini frikë për të gjetur shpirtin argëtues, për të prishur rutinën dhe për të bërë gjëra që nuk i keni imagjinuar t’i bëni. Ju duhet të ringjallni marrëdhënien, të parandaloni që mërzia të bëhet një kafaz në të cilin mbyten edhe qëllimet më të mira.

UJORI

Synimet e mira në dashuri për vitin 2021 kanë një fjalë kyçe që nuk duhet harruar kurrë: ndjeshmërinë. Kur partneri juaj shpreh ndjenjat e tij, dëgjojeni atë dhe përpiquni të përpunoni mendimet e tij. Përfitoni gjithashtu nga rasti të jeni më të sinqertë me ato që dëgjoni. Një marrëdhënie bazohet mbi të gjitha në shkëmbim të vazhdueshëm.

PESHQIT

Zgjidhja juaj më e rëndësishme e Vitit të Ri është të punoni shumë në besimin tuaj. Besoni apo jo, kjo do të përmirësojë shumë marrëdhëniet tuaja. Ju gjithmonë keni shumë dyshime dhe shumë mendime përfundojnë duke ju prishur ditët. Mësoni të keni më shumë besim tek partneri juaj dhe gjithashtu tek vetja juaj.

Ngjarja paraprake

Twitter pezullon përgjithmonë llogarinë e Trump-it

Ngjarja e ardhëshme

Franca raporton mbi 19.800 raste të reja me COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian