Zgjidh një gur të çmueshëm dhe ne të themi se çfarë natyre ka shpirti yt

Gurët e çmuar janë më shumë se veç gurë…

A keni ndonjë gurë të çmuar që preferoni më shumë se të tjerët? A ka ndonjë arsye pse e preferoni, pao vetëm ndjeheni të tërhequr drejt tij?

Ja pse jeni të tjerhequr pas tyre!

Perla. Nëse keni zgjedhur perlën, ju jeni një person dinjitoz dhe shpirtëror me një sens të thellë krenarie. Sidoqoftë, ju keni një zemër modeste.

Rubin. Personaliteti juaj është i pasionant, intensiv dhe shpërthen me jetë.

Diamant. Ju jeni i fortë, i vendosur dhe krenar.

Topaz blu. Ju keni një shpirt të qetë, reflektues. Ju vlerësoni momentet e qeta në jetë.

Peridot. Ky gur zgjidhet nga njerëz që janë të gjallë, energjikë dhe kureshtarë nga natyra. Shkëlqimi dhe gëzimi juaj janë fuqitë tuaja më të forta.

Akuamarin. Ju duhet të jeni një shpirt aventuresk. Ju jeni rinor, trim dhe shkëlqeni me pasion.

Tanzanit. Një gur për dikë sensual dhe të pasionuar me instinkte të mprehta.

Citrinë. Një shpirt i butë dhe pozitiv, krijues dhe një entuziazëm të vërtetë për jetën.

Turmalinë rozë. Nëse e zgjodhët, ju jeni një shpirt i butë, i ndjeshëm, i dhembshur.

Ametist. Ju ka shumë të ngjarë të jeni dikush me një shpirt inteligjent, të gjallë, i mbushur me pasion të qetë.

Ngjarja paraprake

Gjermani, kandidati sirian për deputet tërheq kandidaturën për shkak të kërcënimeve raciste

Ngjarja e ardhëshme

Berlini pezullon vaksinimin me AstraZeneca për personat nën 60 vjeç

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian